O nás

Pár slov o naší historii

Základním kamenem naší společnosti a garantem kvality je zkušený konopář Václav Říha.

Zkušenosti s technickým konopím nasbíral již v ranném dětství. Láska k této bylině ho provází doslova celý život.

Na základní škole v Chrašticích, kde absolvoval základní školní docházku, konopí pěstovali na školním pozemku.

Pochopil velký potenciál této rostliny a cca po 40 letech od prvního seznámení  s konopím se opět začal intenzivně zabývat využitím této plodiny. V roce 2005 založil rodinnou firmu HEMP PRODUCTION CZ, s.r.o.

Její počáteční investicí byl nákup sklízecího stroje, který je přizpůsoben sklizni konopí. Společnost je vlastníkem cca 40 ha zemědělské půdy, které využívá především k pěstování technického konopí. Další investicí bylo zakoupení loupací a třídící technologie.

Základním produktem řadícím se k chutným a zdraví prospěšným potravinám je konopné semeno. Semeno zbavené tvrdší slupky našlo široké využití v potravinářském průmyslu.

Produkty, do kterých se loupané semínko přidává jsou např. (čokoláda, ořechové tyčinky, pečivo, jogurty, pomazánky aj.). Ve vlastní  pekárně společnosti se semínko přidává do cereálních sušenek.

Společnost se dále zaměřuje na lisování oleje z konopných semen a to výhradně za „studena“, čímž si olej zachovává všechny důležité látky a výživové hodnoty. Tento olej se svými vlastnostmi řadí mezi nejcennější rostlinné oleje. Nepotravinovými výrobky spol. HEMP jsou mýdla a masti v kterých základ tvoří konopný olej.

Unikátem naší společnosti je výroba napouštěcích olejů a lazurovacích laků. Výroba laků sestává hlavně z konopného oleje.

Cílem společnosti je vytvoření ucelené, resp. komplexní hospodářské činnosti v oblasti prvotní výroby a zpracování s produkcí moderních, ekologických, zdraví prospěšných a atraktivních výrobků z konopí.

Kontaktujte nás